Vítáme Vás na stránkách Přírodní Kršnovy farmičky Vilémov. Základní informace o nás naleznete v položkách horního menu, kde mimo jiné můžete navštívit naši fotogalerii na Fotky Google a videogalerii na Youtube. Dále provozujeme Kršnovo diskuzní fórum, jehož návštěvu Vám také doporučujeme. Pod tímto textem naleznete od nejnovějšího články, které souvisí s naší službou Šrí Kršnovi. Články jsou v pravém sloupci tříděny dle témat (ŠTÍTKY) a času (ARCHIV). K vyhledávání je možné použít formulářové pole vlevo nahoře.

O nás

Haré Kršna přátelé,

Kršnova farma na Vilémově byla založena z velké Lásky k našemu milovanému Tatínkovi Góvindovi, který nás od samého začátku inspiruje a ochraňuje v oddané službě Guruovi, Vaišnavům a všem žijícím bytostem. Prioritou zde na farmě je léčení všech nemocných dušiček, které se chtějí uzdravit a to pomocí zpívání Svatých Jmen našeho Pána - Haré Kršna Haré Kršna Kršna Kršna Haré Haré Haré Ráma Haré Ráma Ráma Ráma Haré Haré. Tento Velký osvobozující zpěv je doporučen pro tento věk ve kterém nyní žijeme a ten, kdo se rozhodne vyzkoušet jeho účinky v praxi, je zde na Kršnovo farmičce vřele vítán.

Rúpa Goswámí říká, že čistá oddaná služba nemá žádný postranní úmysl. Proud uvnitř, vnitřní upřímná touha sloužit, je základní věc (sevonmukhata). Je to totéž jako výrok Samotného Kršny, který vyjevuje Ardžunovi jak se dá definovat skutečná oddanost: „Ti, kteří tvrdí, že jsou Mými skutečnými oddanými, jimi ve skutečnosti nejsou. Ale ti, kteří jsou oddanými Mých oddaných, jsou Mými skutečnými oddanými.“ Neměli bychom toužit po přímé službě (vynecháním prostředníka), ale stát se služebníkem služebníka, služebníka.

Kršna v Bhagavadgítě říká, že oddaná služba by měla být vykonávána v radostné náladě a je radostná v každém stavu. Je možné ji vykonávat i v té největší chudobě, Pán je ochotný od oddaného přijmout cokoliv co Mu nabídne. Může to být i obyčejný lístek, květ, dílek ovoce nebo voda, které lze získat kdekoliv na světě a obětovat to může kdokoliv, bez ohledu na společenské postavení. Bůh přijímá pouze Lásku, se kterou je Mu vše nabízeno.

Všichni jste kolektivem oddaných srdečně zváni na prohlídku farmy.